Bliv Medlem

Rønne Billardklub har ca. 65 medlemmer, men vi vil gerne være mange flere, så har du lyst til at spille billard er du meget velkommen.
Vi råder over fire borde til keglebillard og et bord til carambole. De fleste medlemmer har deres egen kø, men du kan også låne en af klubbens køer.
Du bestemmer selv om du bare vil spille hyggespil, eller om du vil deltage i turneringerne under Dansk Billard Union, Øst-afd.

Kontingent og træningstid

Medlemskontingentet er kr. 350,- pr kvartal, dog kun kr. 150,- for medlemmer mellem 18 og 25 år og 50,- kr. for ungdom under 18 år. Træningstid efter aftale, eller du kan få en nøgle (mod et depositum på kr. 100,-) og træne når det passer dig.
Hvis du ikke har lyst til at deltage i hverken de interne turneringer i klubben eller de eksterne turneringer i Den Danske Billard Unions regi, men bare har lyst til at slappe af med et hyggeligt spil billard er du selvfølgelig meget velkommen.Men har du lysten til at spille turneringer, så hjælper vi dig gerne i gang.